Започна средбата на премиерот на Република Македонија Заев и премиерот на Република Грција Ципрас

Премиерот на Република Македонија, Зоран Заев и премиерот на Република Грција, Алексис Ципрас, денеска во Давос, Швајцарија имаа средба.

 

 

Заедничка изјава за медиуми по средбата:

Категорија: 
Галерија со слики: 
<p>https://flic.kr/s/aHsm9MUgMq</p>